Spring DRF Mesterskaber gennem tiden på Amager


2017:
Indendørs DM i spring for 3′ ponyer
3. plads til Camille Emilia Gotterup Heissel på Klintholms Sir Chuck fra KRK


2016:
Distrikts mester skab for hold i spring – Distrikt 1
2. plads til KRK holdet bestående af:
Caroline Sønderup på Caruso Blue
Sara Wilton på Søndervangs Anakonda
Tanja Edvardsen på Indigo des Cabanes
Anne Lindgren på Bindie


2016:
Danmarks Cup i spring for 3’er ponyer
Nr. 1 og Danmarks Cup vinder Mia Rex Bøgvald Pedersen på Bam Bam fra DSM


2016:
Distrikts mesterskab for hold i spring – Distrikt 3
Nr. 3 Mia Rex Bøgvald Pedersen på Bam Bam fra DSM


2015:
Distrikts mester skab for hold i spring – Distrikt 1
1. plads og Hold distrikts mester til KRK holdet bestående af :

Christophe Van Geenberghe på Cinella D’Crepes
Caroline Sønderup på Caruso Blue
Míchell Rytter Hansem på Ronaldo
Cæcilie Vuust på Rubins are 4 ever


2014:
Sjællands mesterskab for i spring.
Kat. 1

Nr. 2 Tanja Edvardsen / Free Lee fra KRK

 


2014:
Distrikts mesterskab for i spring – Distrikt 1
Nr. 2  Lisbeth Nielsen og Wavo Carta fra KRK


2013:
Distrikts mesterskab for i spring – Distrikt 1
Nr. 2 Mette L. Nielsen og Freja fra KRK


2012:
Distrikts mesterskab for i spring for ponier – Distrikt 1
Nr. 2 Mathilde Boldreel på Columbine fra KRK
Nr. 3  Mie Mosegaard Nielsen på Disney Time fra DSM


2011:
Distrikts mesterskab for i spring for ponier – Distrikt 1
For Kategori 2 ponier.
Nr. 1 og Distrikts mester Nina Kühm på My Little Fellow fra DSM.


2010:
Distrikts mesterskab for i spring – Distrikt 1
Nr. 1 og Distrikts mester Anja Kit Andersen og Castaway fra KRK


2009:
Sjællands mesterskab i spring for heste for young rider.
Nr. 1 og Sjællands mester Anja Kit Andersen og Castaway fra KRK


2007:
Sjællands mesterskab i spring for heste for juniorer.
Nr. 1 og Sjællands mester Lisbeth Nielsen og Hyacinth fra KRK


2008:
Distrikts mester skab for hold i spring for Jun/You – Distrikt 1
Nr. 1 og Sjællands mester for Jun/Yuo til KRK holdet bestående af :
Pernille H. Christiansen på Rhett Butler
Lisbeth Nielsen på Hyacinth
Shanon Mejnert og Midas
Christina A. Jørgensen og Cyro

 


2007:
Distrikts mester skab for hold i spring for Jun/You – Distrikt 1
Nr. 2 til KRK holdet bestående af :
Pernille H. Christiansen på Rhett Butler
Mette L. Nielsen på Naugthy Girl
Lisbeth Nielsen på Hyacinth
Naja Petersen på Casmir B


2005:
Distriktmesterskab i spring for ponier – Distrikt 1
For Kategori 2 ponier.
Nr. 2 Henriette Jensen og Chivas fra KRK
Nr. 3 Lisbeth Nielsen og Atlantis Crown fra KRK
For Kategori 1 ponier.
Nr. 3 Lisbeth Nielsen og Stjerne fra KRK


2004:
Distrikts mester skab for hold i spring for pomier – Distrikt 1
2. plads til KRK holdet bestående af :
Pernille Hørman på Firhøjs Barbara
Henriette Jensen på Chivas
Lisbeth Nielsen på Atlantis Crown
Camilla Bundgård på Fireball


2004:
Distriktmesterskab i spring for ponier – Distrikt 1
For Kategori 2’er ponier.
Nr. 3 Feldt og Carbara Boy fra TSR


2003: 

Distriktmesterskab i spring for ponier – Distrikt 1
For Kategori 2’er ponier.
Nr. 2 Nanna Feldt på Quidam W fra TSR
For Kategori 1’er ponier.
Nr. 3 Amanda Nielsen og Mon Amie fra TSR


2003:
Distrikts mester skab for hold i spring for pomier – Distrikt 1
3. plads til TSR holdet bestående af :
Anja Kit Andersen og Carbara Boy
Nanna Feldt og Quidam W
Amanda Nielse Mon Amie
Julie Heiden Nielsen og Salut


2002:
Distriktmesterskab i spring for ponier – Distrikt 1
For Kategori 2 ponier.
Nr. 1 og Distrikts mester Anja Kit Andersen på Carbara Boy fra TSR


2001:
Distrikts mesterskab for i spring – Distrikt 1
Nr. 1 og Distrikts mester Juliet Vinther Troelstrup på Roxane fra DSM